Български Национален Съюз закри паметника на Нелсън Мандела в София

На 18 април Младежката организация на Български Национален Съюз организира акция пред паметника на Нелсън Мандела в София, за да изрази подкрепата си за всички бели европейци в ЮАР. Акцията включваше поставянето на панели, които закриха образа на Мандела, в знак на протест срещу дискриминацията срещу белите фермери в Южна Африка. Върху тях беше изписано „Спрете белия геноцид“, „Белите животи имат значение“ и „Съпричастност с бурите“. Разпънат бе и транспарант с надслов „Животът на бурите има значение“.
Акцията цели да обърне внимание към „двойните стандарти“ на българските, а и световните медии, които игнорират насилието срещу бурите – потомци на холандски, немски и френски заселници, които са жертва на расово мотивирани нападения и експропииране на техните земи.
Днес Мандела е издигнат като световен символ на мир и равенство, но реалността е, че управлението на неговата партия – Африканския национален конгрес (АНК) – довежда единствено до разорението на ЮАР и до системния тормоз над бялото население по тези земи, днес превърнало се в малцинство.
Подобни акции не са единични случаи. Те са част от дългогодишната борба на Български Национален Съюз срещу комунистическите и постсоциалистическите (либерални) паметници, които са наложени нагло като символи на тяхната омраза и диктатура срещу белите народи.
Една от основните задачи на БНС е борбата за премахване на антибългарските и антиевропейски паметници в България. През годините организацията предприе десетки протести и акции срещу паметници на комунистически престъпници и съветските окупатори.
Припомняме, че именно Съюза бе сред основните инициатори на масовите протести за премахването на МОЧА (Монумента на окупационната червена армия) в София. След години натиск, през 2023 г. монументът най-накрая бе демонтиран – победа за всички, които отхвърлят комунистическото робство.
Членовете на БНС са инициирали редица акции срещу паметниците на Димитър Благоев, Георги Димитров, срещу Альоша в Пловдив, а и на много други тотеми от комунистическата епоха. Националистите постоянно напомнят, че България трябва да се освободи от култа към подобни терористи и диктатори, били те българи-родоотстъпници или чужденци.
Борбата обаче не приключва само с отминалия, на пръв поглед, комунистически режим. Тя продължава и срещу съвременните либерални идеи, фалшивите герои и откровени престъпници, издигнати и незаслужено почитани чрез паметници, имена на улици, площади и др.
Днешната акция срещу паметника на Мандела показва, че националистите не се борят само срещу класическия марксизъм, но и срещу неговото отроче – неолибералната диктатура, създала т.нар. „неомарксизъм“.
Истината за Нелсън Мандела
Въпреки че Нелсън Мандела е представян като икона на свободата и расовото помирение, неговата политика цели от самото начало съвсем друго. След идването му на власт през 1994 г., ЮАР се превърна в една от най-несигурните държави в света с изключително високи нива на корупция, престъпност и икономическа разруха.
Бившият терорист (осъден за саботаж и конспирация срещу държавата), започва насилствено експропииране на земята на бурите, а последните биват масово избивани, като кланетата получават прозвището „фермерските убийства“.
Малцина знаят, че Мандела не е бил хвърлен в затвора просто заради противопоставянето му срещу апартейда и расовата сегрегацията в Южна Африка, а за това, че е бил комунистически терорист, убиец-атентатор в служба на Съветския съюз. Партизанското крило на АНК, известно като „uMkhonto we Sizwe“ (накратко „MK”), или „Копието на нацията” – е основана през 1961 г. от Мандела и неговия съветник, роденият в Литва комунист Джо Слово, роден като Йосел Машел Слово, който бива официално назначен за генерален секретар на Южноафриканската комунистическа партия през 1986 г.
През 1962 г. Мандела е арестуван заедно с 19 „другари“, половината от които са евреи комунисти, при полицейска акция срещу централата на АНК във ферма, собственост на Андрю Голдрайх, в Ривония, предградие на Йоханесбург.
В процеса „Rivonia“, който се провежда между 1963 и 1964 г., обвиняемите са съдени за 221 акта на саботаж, имащи за цел да свалят правителството и заговор за подпомагане на чужди военни части (съветските), които се подготвят да нахлуят в Южна Африка, за да продължат целите на Коминтерна.
В своето слово по време на процеса, прокурорът Пърси Ютар заявява, че „иззетите нелегални боеприпаси и експлозиви при полицейската акция са били достатъчни, за да разрушат град с размера на Йоханесбург“.
Отървавайки се по милост от смъртната присъда, Мандела получава доживотен затвор. Факт е, че дори „Амнести Интернешънъл“ (международната организация за защита на човешките права със седалище в Лондон), отказва да поеме случая на Нелсън Мандела, тъй като дори те твърдят, че той не е политически затворник, а извършител на множество криминални прояви, сред които убийства на невинни хора, и е получил справедлив процес и разумна присъда.
Орания – бастионът на бурите в ЮАР
Днес Орания е единственото място в Южна Африка, където бурите – потомците на европейските заселници – успяват да създадат просперираща общност, базирана на самоуправление и традиционни ценности.
Малкият град, разположен в негостоприемливата полупустинна област, се превръща в пример за просперитет и то само благодарение на упорития труд на жителите си.
Тези бели фермери успяват да си създадат собствена валута и банкова система, независима енергийна и водоснабдителна мрежа, високоразвито земеделие и инфраструктура и, естествено, да достигнат до най-ниските нива на престъпност сред градовете в ЮАР.
Градоначалникът и ръководител на „Движението Орания“ – Йоост Стрийдом, ще посети за първи път България, за да разкаже как бурите създават своя „Volkstaat“ (народна държава) и се борят за оцеляването си сред расовата вражда в ЮАР.
По покана на БНС г-н Стрийдом ще изнесе лекция на 23 април от 19:30 ч. На българското общество се предоставя уникалната възможност да научат за борбата на европейците да запазят своята идентичност в Африка. Защото Орания не е просто град – това е идеал, който вдъхновява и носи подвига на европейските ни предци.